Aktuality


Image

Unikátní mikrovlnná technologie FUTTEC na opravu výtluků proniká na české silnice. Nedávno se s ní seznámili starostové středočeských obcí - tisková zpráva

06.05.2021, Obecně prospěšná společnost MAS Nad Prahou uspořádala ve spolupráci se společností FUTTEC v Odolené Vodě předváděcí akci pro zástupce středočeských municipalit. Starostové osmi obcí v čele se statutárním náměstkem středočeské hejtmanky pro oblast silniční dopravy Martinem Kupkou tak mohli vidět, jak v praxi funguje originální český patent: stroj FT3.

Image

Revoluce v opravách výtluků na silnicích se blíží: společnost FUTTEC zahajuje spolupráci se státním podnikem VOP CZ - TISKOVÁ ZPRÁVA

15.04.2021, Společnost FUTTEC, udělala další významný krok k tomu, aby se tato inovativní technologie mohla začít v široké míře využívat na českých i zahraničních silnicích. Podpisem smlouvy, jímž zahajuje spolupráci se státním podnikem VOP CZ, uspíší dokončení unikátního stroje FT4.

Image

Mikrovlnná technologie FUTTEC je jediná trvalá metoda opravy výtluků pro využití i v extrémních zimních podmínkách - TISKOVÁ ZPRÁVA

18.02.2021, Nepříznivé klimatické podmínky (rychlé střídání teplot nad a pod nulou, husté sněžení a tuhé mrazy), které v uplynulých týdnech potrápily Českou republiku, měly negativní vliv na kvalitu pozemních komunikací. Rychle se zhoršující stav vozovky, který se projevil vznikem vysokého počtu nových výtluků.

Image

Rychlá a trvalá oprava výtluků mikrovlnnou technologií FUTTEC zkracuje dobu uzavírek a zvyšuje bezpečnost českých silnic - TISKOVÁ ZPRÁVA

08.02.2021, V lednu 2021 schválila vláda Strategii BESIP , jejímž dlouhodobým cílem je snížení počtu usmrcených a těžce zraněných osob na pozemních komunikacích do roku 2030 na polovinu .

Image

I v zimě lze opravovat asfaltové komunikace. Rychle, kvalitně – a hlavně trvanlivě! - tisková zpráva

30. 11. 2020, Pod pojmem „údržba komunikací“ se rozumí zajištění sjízdnosti silnic a dálnic, které bývá v zimní sezóně ztíženo povětrnostními vlivy. Přesná pravidla a postupy údržby vozovek jsou dány Zákonem o pozemních komunikacích (13/1997 Sb.) a bývají – i přes občasná opoždění – dodržovány.

Image

Mikrovlnná technologie FUTTEC v praxi: nedávná oprava výtluků touto metodou prodloužila životnost vozovky u stanice metra Opatov - tisková zpráva

11. 11. 2020, Inovativní česká mikrovlnná technologie FUTTEC, zabudovaná ve stroji FT3, slouží k celoročním opravám výtluků a trhlin na asfaltových komunikacích.

Image

v Olomouci zkoušeli naši mikrovlnnou technologii

05.11.2020, Ředitelství silnic a dálnic z Olomouce vyzkoušelo nový způsob opravy, použili naší mikrovlnou technologii.

Image

Naše opravy na D5

29. 10. 2020, Na dálnici D5 jsme opravovali pro ŘSD.

Image

Firma Freko opravovala naší mikrovlnnou technologií

18. 10. 2020, Proběhly opravy výtluků firmou FREKO a.s. za použití inovativní technologie Futtec. Opravovalo se v Praze na Opatově v ulici Chilská.

Image

PREVENTIVNÍ ÚDRŽBA PRODLUŽUJE ŽIVOTNOST VOZOVKY AŽ O 5 LET A VÝRAZNĚ SNIŽUJE NÁKLADY NA NUTNÉ OPRAVY

15. 10. 2020, Každá asfaltová komunikace prochází tzv. životním cyklem stavby, což je časové období od návrhu stavby přes její realizaci a užívání až do následné rekonstrukce. Její životnost před první generální opravou je v České republice obvykle stanovena na 25 let.

Image

Uzavírky, zácpy, dopravní nehody a rozčilení řidiči: tradice konce prázdnin na českých silnicích. Dlouhodobé řešení přitom existuje! - TISKOVÁ ZPRÁVA

27. 08. 2020, Vyjádření Jiřího Rušikvase, zakladatele společnosti FUTTEC, nejen k blížícímu se konci letních prázdnin a s tím souvisejícím hustým provozem na tuzemských komunikacích, ale i ke špatnému technickému stavu silnic, nekonečnému cyklu uzavírek a dopravních kolon nebo velké nehodovosti.

Image

Česku chybějí přesná kritéria pro hodnocení kvality preventivních oprav asfaltových vozovek. Opravy revoluční technologií FUTTEC prokázaly při testech kvalitu překonávající i požadavky na nové vozovky - TISKOVÁ ZPRÁVA

11. 08. 2020, Více než 200 let po průmyslové revoluci má většina výrobků a staveb přesně definované technické parametry pro zhodnocení kvality, zvláště pokud je na nich nebo na jejich vlastnostech závislá bezpečnost osob či majetku. Tato kritéria – vyjádřená většinou pomocí fyzikálně-chemických veličin – upravuje řada světových, evropských i českých technických norem.

Image

Preventivní opravy silnic jsou nutné, pasportizace výtluků a trhlin ale chybí. Řešením je inovativní technologie a digitální aplikace FUTTEC - tisková zpráva

23. 07. 2020, Mimořádná situace, spojená s pandemií Covid-19, podtrhla neocenitelný přínos digitalizace a inovativních technologických řešení. Aktuální vývoj vytváří silný tlak na zrychlení digitální transformace nejen ve firmách, ale také ve státní správě. Jedním z příkladů moderních technologií, které mohou mít celospolečensky pozitivní dopad, je softwarová aplikace pro záznam poruch a oprav vozovek mikrovlnnou technologií FUTTEC App.

Image

napsali o nás: Nová technologie slibuje konec ‚nekonečných‘ oprav na asfaltovaných silnicích - tisková zpráva

17. 07. 2020 Všichni bohužel moc dobře známe situaci, kdy se na cestě udělá díra, silničáři ji opraví, ale za pár týdnů je tam znovu. To by měla změnit technologie, kterou vyvinula česká společnost FUTTEC společně s Ústavem chemických procesů Akademie věd a VUT Brno. Funguje na bázi mikrovlnného ohřevu asfaltu. Při opravě nevznikají žádné spáry a opravená silnice tak vydrží výrazně déle.

Image

Údržba silnic stojí ročně miliardy, technologie FUTTEC přináší výrazné úspory

13. 07. 2020, Podle údajů Registru smluv přesahují roční náklady na údržbu silnic a dálnic ve správě ŘSD částku 9 miliard korun. Náklady na opravu silnic II. a III. tříd ve správě krajů se dle SFDI pohybují na 800 miliónech Kč. Údržba ulic v obcích je odhadována na 900 milionů korun, celkem se tedy za údržbu silnic utratí každý rok 10,7 miliardy Kč. „Významnou úsporu těchto nákladů a také výrazně lepší kvalitu našich ulic, silnic i dálnic může přinést naše nová mikrovlnná technologie oprav výtluků,“ říká v rozhovoru pro časopis Skypaper zakladatel společnosti FUTTEC Jiří Rušikvas.

Image

Preventivní údržba silnic se v ČR podceňuje, přitom je to zásadní krok ke dlouhodobým úsporám - TISKOVÁ ZPRÁVA

08. 07. 2020, Všichni bychom chtěli jezdit po silnicích, které jsou hladké, bezpečné a dobře udržované. Tyto jejich vlastnosti jsou podstatné nejen pro bezproblémové fungování ekonomiky (průmysl, zemědělství, obchod), ale i pro naši osobní dopravu. Podle údajů Světové banky je ekonomická návratnost prostředků vložených do údržby silnic (Economic Rate of Return ) téměř dvakrát vyšší než prostředky vložené do nové výstavby. Na preventivní údržbu českých komunikací se však u nás mnohdy zapomíná.

Image

Napsali o nás: Mikrovlnka na výtluky. Česká firma vyvinula přístroj na opravu děr na silnicích

22. 06. 2020, Běžně se výtluky asfaltem pouze zalijí a zarovnají. Pak ale mezi původním materiálem a novou vrstvou mohou vzniknout spáry.

Image

Výdaje na údržbu silnic v České republice dosahují 11 miliard korun ročně, využití technologie FUTTEC může přinést výrazné úspory - TISKOVÁ ZPRÁVA

09. 06. 2020, Podle údajů Registru smluv přesahují roční náklady na údržbu k silnic a dálnic ve správě ŘSD částku 9 miliard korun. Náklady na opravu silnic II. a III. třídy (silnice ve správě krajů) se pohybují dle SFDI 800 miliónů korun. Údržba ulic v obcích je odhadována na 900 milionů korun , celkem se tedy u nás za údržbu silnic utratí každý rok cca 10,7 miliard Kč.

Image

Naše opravy na D2 přežily zimu bez úhony

11. 05. 2020, Realizovaná oprava mikrovlnnou technologií FUTTEC

Image

Mimořádná nabídka pracovní čety vybavené mikrovlnnou technologií FUTTEC

30. 03. 2020, Společnost IWME a.s., výhradní licencovaný výrobce zařízení pro mikrovlnné opravy asfaltových komunikací technologií FUTTEC, nabízí správců komunikací k využití sestavu FT3 samostatně nebo s dvoučlennou pracovní četou. Četa je vybavena soupravou s mikrovlnnou technologií FUTTEC pro opravy výtluků a vozidlem. Nabídka je časově omezena do 30. dubna 2020.

Image

Ukázková oprava v Brně

20. 03. 2020 Předvedení mikrovlnné technologie FUTTEC na opravy vozovek pro Brněnské komunikace a.s., která provádí správu a údržbu komunikací pro město Brno.

Image

"Mikrovlnka" na výtluky. Unikátní stroj vědců z Brna opraví silnice i v zimě

05. 03. 2020, Na nepříjemné nerovnosti si často stěžují řidiči na silnicích jižní Moravy. S opravou výtluků má pomoci nový unikátní stroj, který vyvinuli vědci z Akademie věd České republiky s odborníky z brněnského Vysokého učení technického. Pracovali na něm od roku 2011.

Image

Mikrovlnná technologie FUTTEC připravuje vstup na zahraniční trhy

01. 03. 2020, Společnost FUTTEC a.s. navázala v listopadu loňského roku aktivní spolupráci s agenturou CzechTrade.

Image

Napsali o nás: Proplout asfaltem

27. 02. 2020, V Česku vzniklo několik unikátních projektů, které mají zlepšit opravy silnic. Jejich zavádění ale vázne

Image

napsali o nás: Jak rychle a efektivně opravit výmoly? Mikrovlnkou!

25. 02. 2020, Správy silnic s úspěchem testují na opravy výtluků mikrovlnku!

Image

Reportáž o technologii FUTTEC na TV Nova

17. 02. 2020, Silničáři testují mikrovlnný stroj

Image

Technologie budoucnosti.Česká firma opravuje výmoly na silnicích revoluční metodou

22. 01. 2020, České silnice patří k nejhorším v Evropě. Výmoly a výtluky nejenom zvyšují riziko dopravních nehod, ale vedou i ke škodám na automobilech. Výrazně změnit neutěšenou situaci by mohla revoluční technologie, kterou představila společnost Futtec.

Image

Oprava na D2 přestože mrzlo - tisková zpráva

09. 01. 2020, FUTTEC opravil pro ŘSD výtluky na D2, přestože mrzlo

Image

Domov Sulická - tisková zpráva

26. 11. 2019, FUTTEC zdarma opravil výtluky u domova Sulická

Image

Silniční konference - tisková zpráva

01. 11. 2019, FUTTEC, a.s. získal od Evropské komise dotaci 1,8 mil. EUR na mikrovlnnou technologii oprav silnic

Image

TECHNOLOGIE FUTTEC ZÍSKALA PEČEŤ KVALITY

28. 06. 2018, Společnost FUTTEC a.s. získala pečet kvality SEAL of EXCELLENCE, která je vydávaná Evropskou komisí vysoce konkurenčním projektům.

Image

JARO OBNAŽILO ČESKÉ TANKODROMY. ZNIČENÉ KOLO ZAPLATÍ POJIŠŤOVNA

28. 03. 2017, Tuhé mrazy a častější střídání teplot nad a pod nulou si přes zimu ošklivě pohrály se stavem českých silnic. Podle silničářů je letošní situace horší než poslední dvě jara. Díra ve vozovce poničí pneumatiky i podvozky.

Image

NEJSME TAK BOHATÍ, ABYCHOM MOHLI SILNICE OPRAVOVAT LEVNÝM MATERIÁLEM

20. 12. 2017, Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing. Rostislava Nídla důvody toho, proč se řidičům na českých silnicích nejezdí dobře a především bezpečně. sou podle Ing. Rostislava Nídla důvody toho, proč se řidičům na českých silnicích nejezdí dobře a především bezpečně.